Френският биатлонсит Мартен Фуркад, който остана втори в мъжкото преследване вчера в Нове Место, съкрати преднината на водещия в генералното класиране Емил Хегле Свендсен.

Така след края и петия кръг за Световната купа по биатлон по-малкият от братята Фуркад изостава само на 24 точки пред носителя на жълтата фланелка Свендсен.

Още една промяна има в челната тройка, като след двамата лидери вече е Симон Фуркад (395т.), изпреварвайки Анди Бирнбахер (391т.) и Тарей Бьо (377т.).

От българските биатлонисти Красимир Анев запазва 35-то си място в подреждането с актив от 110т. За съжаление останалите наши представители при мъжете - Михаил Клетчеров и Владимир Илиев губят местата си от миналата седмица. Клетчеров слиза 8 позиции по-надолу до 51 – во място, а Владо със 7 на 69-то място.

За разлика от мъжете, в женската ранглиста почти няма промяна. Първата четворка от предишния кръг - Магдалена Нойнер с 588т., Дария Домрачова с 531т., Олга Зайцева с 521т и Кайса Макарайнен с 491т. – се запазва непроменена. Андреа Хенкел и Хелена Екхом си разменят 6-то и 7-то място.

Тази седмица надпреварата за Големия кристален глобус продължава в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. В програмата на състезанията са включени женски и мъжки спринт; женска и мъжка щафета и масов старт. Шестият кръг стартира на 19 януари и ще продължи до 22 януари.