Антон Шипулин (Рус) спечели днешното преследване на 12.5 км, с което бе сложен край на петия кръг от световната купа по биатлон, което се проведе в чешкия зимен център Нове Место.

През по-голямата част от гонката руснакът бе в клещите на братята Фуркад, но не се поддаде на напрежението и с безупречна последна стрелба от положение прав си извоюва крайната победа.

Втори, на 11.2 секунди след победителя, финишира младата звезда на френския биатлон Мартен Фуркад, а трети финалната линия пресече брат му Симон.

След приключване на състезанието обаче, вследствие на подадена и уважена контестация от страна на германския щаб, на второ място, с равно време с на това на Мартен, бе класиран Арнд Пфайфер, който всъщност завърши надпреварата пети.

Според точка 8.7.4 от правилника на международния съвет по биатлон, ако даден биатлонист загуби време поради неизправност на някоя от мишените, то длъжностните лица трябва да го компенсират при обобщаване на резултатите.

Така германецът, който неправомерно е въртял наказателна обиколка, бе реабилитиран и в крайна сметка намери място на почетната стълбичка за сметка на Симон Фуркад.