Тора Бергер (Нор) триумфира в преследването на 10 км от програмата на петия кръг на световната купа по биатлон, чийто домакин е чешкият зимен център Нове Место.

30-годишната норвежка потегли втора след вчерашния спринт и бе на крачка от това да се прости с амбициите си за победа след двете си грешки при третото влизане на огневия рубеж, но с феноменална последна стрелба успя да пречупи останалите конкурентки и необезпокоявана пресече първа финалната линия с време от 31:00.3 мин.

Втора, с перфектна стрелба и 20 повалени мишени, завърши шведката Хелена Екхолм, а последното място на почетната стълбичка остана за французойката Мари Лор Брюне, която също бе безупречна на стрелбището.

Нелепа грешка при първата си стрелба от положение прав изхвърли Магдалена Нойнер от борбата за призовите позиции, след като чаровната германка стреля в грешен коридор и след 4 наказателни обиколки изостана значително от претендентките.

Все пак в крайното класиране Нойнер успя да се добере до седмото място, което е напълно достатъчно тя да запази лидерската си позиция в генералното класиране.