Лидерът в генералното класиране Емил Хегле Свендсен спечели спринта на 10 км от програмата на петия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в чешкия зимен център Нове Место.

Норвежецът, който в последните няколко старта нямаше особени поводи за радост, днес успя да повали девет от десетте мишени на огневия рубеж и с типичното си отлично ски-бягане да завоюва едва втората си победа за сезона.

Само на 2.7 секунди след победителя, но с цели три наказателни обиколки, финишира Симон Фуркад, а трети се нареди по-малкият му брат Мартен, който допусна два пропуска на огневия рубеж.

Днешната надпревара се проведе при изключително силен вятър и на моменти сериозен снеговалеж, което обуслови и много грешки при стрелбата, като от 102 завършили биатлонисти  само двама успяха да запишат нула срещу името си.

Българските състезатели не успяха да се поздравят днес с добри резултати, като с най-предно класиране е Мишо Клетчеров – 57-ми, Краси Анев е 62-ри, Владо Илиев – 74, а Миро Кенанов финишира 75-ти.