Андрей Маковеев (Рус) спечели индивидуалния старт на 20 км от програмата на петия кръг на световната купа по биатлон, чийто домакин е чешкия зимен център Нове Место.

Основният коз на руснакът бе безупречната му стрелба на огневия рубеж, където той повали и 20-те мишени и с време от 47:19.0 мин. завоюва първата си победа в надпреварата за Големия кристален глобус.

Втори, с две грешки и съответно две наказателни минути, остана водачът в генералното класиране Емил Хегле Свендсен, а трети се нареди шведът Бьорн Фери.

Великолепно представяне днес записа най-добрият ни биатлонист в момента Красимир Анев, който само с една грешка успя да заеме престижното 16-то място, като зад него останаха състезатели като Яков Фак, Карл Йохан Бергман и дори великия Оле Ейнар Бьорндален.

Останалите наши представители: Михаил Клетчеров, Владо Илиев и Мартин Богданов се наредиха съответно на 42-ра, 49-та и 98-ма позиция.