Поставената под номер 2 в основната схема Петра Квитова се класира за полуфиналите на престижния международен тенис турнир от категорията “Премиер” в Сидни с общ награден фонд 637 000 долара.

В среща от четвъртфиналната фаза на надпреварата, завършила преди броени минути, чехкинята срази с 2:0 сета Даниела Хантухова, в отделните 6/0, 6/4.

Двубоят започна с около половин час закъснение, заради проблеми с електрическото захранване в Сидни, но началото се оказа кошмарно на стройната словачка, която бе буквално прегазена от Квитова в първите 25 минути.

Петра нижеше уинър след уинър от почти всяка позиция, докато Хантухова не разполагаше с нищо, с което да й се противопостави и логично загуби първите осем гейма.

Едва след половин час игра на корта Даниела успя да изтрие нулата от таблото срещу името си, като частичният й успех бе бурно аплодиран от публиката.

Последваха няколко минути, в които двете състезателки бяха равностойни, но в деветия гейм чехкинята отново стигна до пробив, след който без проблеми сервира за крайната победа.

Така Петра Квитова направи нова важна стъпка към първото място в световната ранглиста, като до заветната цел й остават още само две препятствия (естествено, ако Возняцки също продължи да печели).