Водачката в генералното класиране Магдалена Нойнер спечели спринта на 7.5 км от програмата на четвъртия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в германския зимен център Оберхоф.

След катастрофата в щафетата преди два дни, днес любимката на домакините демонстрира перфектна стрелба и при двете си влизания в огневия рубеж и с общо време от 22:27.6 мин. завоюва третата си победа за сезона.

Втора, с една наказателна обиколка и пасив от 37.3 секунди, остана представителката на Беларус Даря Домрачова, а трета се нареди рускинята Олга Зайцева.

След двата крайно неприятни дни и ужасни атмосферни условия, днес биатлонистките бяха пожалени от метеорологична гледна точка и надпреварата се проведе в типичната за Оберхоф приповдигната атмосфера и засилен интерес.

За съжаление трите наши представителки в спринта нямаха ден и най-предно класираната ни състезателка бе Емилия Йорданова, която с три пропуска в стрелбата и пасив от 4:12.9 мин. остана едва на 62-ра позиция.