Продължават колебливите изяви на поставения под номер 1 в основната схема Анди Мъри на международния тенис турнир на твърда настилка в Бризбейн (Австралия) с общ награден фонд 434 250 долара.

След като на старта на кампанията британецът отстрани трудно Михаил Кукушкин с 2:1 сета, преди минути той елиминира със същия резултат и представителя на Люксембург Жил Мюлер, в отделните части 4/6, 7/6, 6/0.

Интересен факт е, че и в двата двубоя Мъри изигра изключително слаб първи сет, в който нервните изблици в играта му изобилстваха, а непредизвиканите грешки бяха негов постоянен спътник.

В днешният сблъсък световният номер 4 дори трябваше да отразява два скрити мачбола в осмия гейм на втория сет, преди да се добере до тайбрек, а след това да довърши сломения Мюлер.

Така въпреки че не блести с нищо особено, дори напротив, Мъри показва че е далеч от най-добрата светлина, в която сме го виждали, той успя да се класира за четвъртфиналите, където го очаква кипърецът Маркос Багдатис.