Носителят на световната купа Тарей Бьо спечели спринта на 10 км от програмата на третия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в австрийския зимен център Хохфилецен.

При обилен снеговалеж норвежецът допусна една грешка при стрелбата си (от положение легнал), но с великолепно ски-бягане се пребори за първата си (индивидуална) победа за сезона.

Втори, с два пропуска и пасив от 4 секунди, финишира многообещаващият французин Мартен Фуркад, а трети се нареди приятната изненада в днешното състезание – Тимофей Лапшин (Рус).

Водачите в генералното класиране Карл Йохан Бергман и Емил Хегле Свендсен претърпяха пълен крах в спринта, като с цели 4 пропуска Свендсен е 54-ти, а с още толкова грешки на огневия рубеж Бергман е едва 85-ти.

За сметка на това пък продължават отличните изяви на българските биатлонисти, като днес бе ред на Влади Илиев да разкрие огромния си потенциал и да ни зарадва с престижно класиране.

С девет повалени мишени Илиев се нареди 20-ти на една минута от победителя, а освен него в преследването ще вземат участие още Краси Анев, който е 32-ри и Мишо Клетчеров, който пък зае 59-то място.