Даря Домрачова спечели преследването на 10 км от програмата на втория кръг за световната купа по биатлон, чийто домакин е австрийския зимен център Хохфилецен.

Както и при мъжете по-рано днес, победата в най-интригуващата надпревара се реши след оспорван финален спринт, след чийто край най-щастлива бе именно биатлонистката от Беларус, грабнала първото място.

Втора финишира рускинята Олга Зайцева е трета остана лидерката в генералното класиране Магдалена Нойнер, която видимо бе поуморена и не издържа на темпото на Домрачова в последните стотина метра.

Иначе преди четвъртата стрелба Нойнер изглеждаше абсолютно сигурна победителка, но при финалното си влизане на огневия рубеж германката допусна две грешки и тези допълнителни 300 метра и костваха солидния аванс.

Зайцева с една грешка излезе втора от стрелбището, а чистата последна стрелба на Даря Домрачова я изстреля на първото място, което тя удържа до края на 10-километровата дистанция.