Носителят на червената фланелка Карл Йохан Бергман (Шв) спечели спринта на 10 км от програмата на втория кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в австрийския зимен център Хохфилцен.

При великолепни атмосферни условия, 33-годишният швед затвърди мнението, че се намира в отлична спортна форма и както в Йостерсунд триумфира в късата дистанция с безупречна стрелба и общо време от 24:41.9 мин.

Втори, също без грешка на огневия рубеж, финишира представителят на Сборная Андрей Маковеев, а трети завърши швейцарецът Бенямин Вегер също с постижение 10/10 при стрелбата.

За съжаление на феновете на норвежкия биатлон, техните големи звезди – Тарей Бьо, Емил Хегле Свендсен и Оле Ейнар Бьорндален, продължават да изпитват затруднения с намирането на оптималната си спортна форма, като Свендсен с една грешка остана четвърти, Бьо е шести, а Бьорндален – едва 19-ти.

Великолепно представяне записа българинът Мишо Клетчеров, който с десет повалени мишени се нареди на 17-то място, изпреварвайки имена като самия Бьорндален, водача в генералното класиране Мартен Фуркад и трикратния олимпийски шампион Мики Грайс.