Бронзовата медалистка от Ванкувър Даря Домрачова спечели индивидуалния старт на 15 км от програмата на първия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в шведския зимен център Йостерсунд.

Биатлонистката от Беларус започна новия сезон точно по същия начин по който завърши предходния – на най-високото стъпало на почетната стълбичка, въпреки двете си грешки на огневия рубеж.

Втора, само с един пропуск, финишира представителката на домакините Анна Мария Нилсон, а трета се нареди двукратната носителка на Големия кристален глобус – Магдалена Нойнер.

В призовата шестица попаднаха още финландката Кайса Макарайнен, украинката Олена Пидрушина и новата надежда на Бундестима – Франциска Хилдебранд.

И в днешната надпревара взеха участие български състезатели – Нина Кленовска с 6 грешки се нареди 61-ва, Ния Димитрова със 7 пропуска е 68-ма, а Емилия Йорданова с цели 10 грешки финишира 87-ма.