Световният номер 3 Анди Мъри започна с очаквана победа участието си на последния за сезона супер турнир от сериите “Мастърс 1000” в Париж с общ награден фонд 2 750 000 евро.

След феноменалното си представяне на азиатското турне британецът отново се появи в игра, като в мач от втория кръг на надпреварата в зала “Берси” с лекота преодоля съпротивата на представителя на домакините Жерами Шарди с 6/2, 6/4.

Двубоят започна катастрофално за французина, който само в рамките на първите 15-ина минути навъртя около 20 непредизвикани грешки и позволи на Мъри почти без игра да поведе с 4/0.

След това британецът просто спечели подаванията си и затвори сета в своя полза, а във  втората част Мъри заложи на сигурността и с крайно пестелива игра стигна до необходимия му успех.

Така в спор за място на четвъртфиналите Анди Мъри ще се изправи срещу съименника си Родик, който вчера успя да отстрани друг французин – Жулиен Бенето също с 2:0 сета.