Поставеният под номер 13 в основната схема Анди Родик започна с летящ старт участието си на супер турнира от сериите “Мастърс 1000” в Париж с общ награден фонд 2 750 000 евро.

В среща от втория кръг на надпреварата американецът постигна чиста победа над представителя на домакините Жулиен Бенето с 2:0 сета, в отделните части 6/4, 6/4.

Родик влезе по-добре в днешния сблъсък и след ранен пробив си осигури аванс от 5/2, но Бенето успя да върне брейка и дори имаше възможността да сервира за изравняване на резултата в десетия гейм.

Вместо равенство обаче американецът за втори път спечели подаването на своя опонент, а с това на практика си осигури успеха и в първия сет.

Втората част бе аналогична с предходната, като отново Родик стигна до два пробива и напълно заслужено си осигури място в третия кръг, където най-вероятно ще се изправи срещу Анди Мъри.