22-годишният Теемо Пуки вкара два гола в първия си мач като титуляр за Шалке. С неговите попадения отборът му стигна до равенството 2:2 при гостуването на Хановер.

Той бе взет от финландския отбор ХИК след като вкара общо три гола на Шалке в предварителния кръг за Лига Европа. Днес Пуки попадна в титулярния състав като заместник на контузения Хунтелаар.

В 26-ата минута след пас на Фукс той надбяга бранител, заобиколи вратаря и откри резултата. Само три минути след това обаче Пападопулос си вкара автогол и равенството бе възстановено.

До края на полувремето съдията пощади Шалке – първо не изгони Джоунс за нарушение като последен в отбрана, а след това не отсъди дузпа за Хановер.

В 59-ата минута обаче домакините все пак обърнаха съвсем развоя на мача. След страхотно центриране на Шлаудраф Абделауе с глава направи 2:1. В 73-ата минута обаче Пуки успя да изравни.

До края и двата тима имаха възможност да вкарат победно попадение, но в крайна сметка мачът завърши 2:2.

След този мач Шалке е пети в класирането, но феновете бяха доволни: имат си нов голаджия – Пуки!