Клаудио Писаро записа забележителен хеттрик и донесе поредната победа на Вердер след драматичен обрат. Кьолн поведе с два гола край река Везер, но накрая домакините ликуваха - 3:2. Кьолн откри още в третата минута когато Клеменс с глава прати топката във вратата. В края на полувремето Лукас Подолски потвърди добрата си форма и покачи на 0:2. Тогава на сцената излезе Писаро. В 49-ата минута след завъртане той майсторски намали, а след още пет минути вкара дузпата за 2:2. При това положение Серено получи червен картон и гостите минаха в глуха защита. В 73-ата минута Кьолн остана с 9 души - Джемал напусна контузен, а треньорът Солбакен вече бе направил всичките си смени. Четири минути преди края Писаро взриви стадиона - 3:2!

Писаро вече има единадесет гола този сезон, замесен е в 14 от последните петнадесет попадения на отбора. Освен за Вердер Писаро игра още за Байерн и Челси, има 60 мача за Перу. Той е на 33 години, но се бори и тича като настървен млад играч.

"Изумително е да гледаш как Писаро на тази възраст става все по-добър и по-добър. Първото полувреме бе ужасно, но пък е похвално как отборът ни не се стъписа от двата гола пасив", доволен бе треньорът на Вердер Томас Шааф.

В друг интересен мач днес Борусия Мьонхенгладбах би с 2:1 като гост Херта и продължи силното си представяне. Марко Ройс вкара и двата гола за Гладбах в Берлин и засили още повече интереса към себе си. Байерн следи младата звезда.