Само преди няколко дни Хановер бе на гребена на вълната след победа над Байерн в Бундеслигата. Днес обаче отборът бе победен на собствен терен и отпадна от турнира за Купата на Германия.

Хановер падна след продължения от Майнц с 0:1. Нулевото равенство в редовното време беше заменено с драма след това.

Още в 93-ата минута Майнц поведе след като Иваншиц засече едно центриране във вратата. Хановер опита да наложи натиск, но не успя да вкара гол.

В 122-ата минута обаче съдията даде спорна дузпа за домакините след като Щиндл падна при едно единоборство с Рисе от Майнц. Вратарят Веткло обаче спаси дузпата, бита от Я Конан – гостите се класираха.

Шалке победи с 2:0 като гост Карлсруе. През второто полувреме носителите на трофея повишиха оборотите, но головете паднаха чак в края.

В 81-ата минута Хунтелаар вкара хубав гол с глава от трудно положение, а две минути след това Матип отново с глава реши срещата.