Пилотът на “Репсол Хонда” Кейси Стонър си осигури шампионската титла при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП два кръга преди края на шампионата.

Рано тази сутрин местният любимец триумфира за пети пореден път в надпреварата за Голямата награда на Австралия и така си поднесе предсрочно най-хубавия подарък за своя 26-ти рожден ден.

Преди началото на днешното състезание Стонър се нуждаеше да спечели с 10 точки повече от основния си конкурент Хорхе Лоренцо, но днес в подгряващата сесия испанецът претърпя тежка катастрофа и изобщо не участва в самото състезание.

Така за втори път след 2007 година Кейси Стонър печели шампионата в кралския клас на Мото ГП, като преди 4 години той триумфира с екипа на “Дукати”.

Иначе днешната надпревара протече без особена интрига, като австралиецът потегли от първа стартова и без проблеми удържа лидерството си, като втори финишира Марко Симончели, а трети остана Андреа Довициозо.