Пилотът на “Репсол Хонда” Дани Педроса спечели надпреварата за Голямата награда на Япония – 15-ти кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

Испанецът пресече пръв финалната линия с време от 42:47.481 мин., следван от настоящия световен шампион Хорхе Лоренцо и лидерът в генералното класиране Кейси Стонър.

Състезанието започна и протече изключително драматично и напрегнато, като още след първия завой Стонър напусна трасето и позволи на съотборника си Андреа Довициозо да оглави колоната.

Малко по-късно в първата обиколка 7-кратният световен шампион в кралския клас Валентино Роси влезе в контракт с бившия си съотборник Хорхе Лоренцо и стана първият състезател напуснал надпреварата.

Постепенно Стонър навакса изоставането си и си върна лидерската позиция, като изглеждаше по всичко, че ще постигне поредната си победа, но в 11-ия завой на петата обиколка австралиецът допусна груба грешка, изгуби контрол върху машината си и излетя в чакъла.

Това позволи на Довициозо отново да излезе начело, следван от Педроса, но водачеството на италианеца продължи твърде кратко, след като стюардите го наказаха с преминаване през питстопа, заради грешка при потеглянето.

Така Дани Педроса безпроблемно зае първото място и не позволи на никой от останалите преследвачи и най-вече на Лоренцо да застраши лидерството му, печелейки третата си победа за сезона.