Поставената под номер 4 в основната схема Вера Звонарьова се класира за полуфиналите на престижния международен тенис турнир “Торай Пан Пасифик” в Токио с общ награден фонд 2 050 000 долара.

В изцяло руски четвъртфинален сблъсък Звонарьова без особени проблеми се наложи с 2:0 сета над сънародничката си Мария Кириленко, в отделните части 6/3, 6/3.

Да Ви припомним, че Звонарьова стартира кампанията си в японската столица, отстранявайки във втория кръг нашата Цвети Пиронкова, а утре в опит да попадне в директния двубой за трофея ще се изправи или срещу Мария Шарапова, или срещу Петра Квитова.

Междувременно място във финалната четворка си осигури и световната номер 3 Вика Азаренка, която преди минути успя да приключи срещата си с Марион Бартоли, записвайки чиста победа със 7/5, 6/0.

Интрига в този мач имаше до 5/4 за Бартоли в първата част, след което последва серия от 9 поредно спечелени гейма от тенисистката от Беларус, с която на практика тя си осигури крайния успех.

Следващата съперничка на Азаренка ще бъде победителката от сблъсъка между Агниешка Радванска и Кая Канепи.