Лидерът в генералното класиране Кейси Стонър спечели надпреварата за Голямата награда на Арагон – 14-ти кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

Австралиецът доминираше почти през целия уикенд, като вчера успя да спечели квалификациите за място, а днес във великолепен стил записа осмата си победа за сезона и общо 100-тна за тима на “Репсол Хонда” в кралския клас.

Веднага след угасването на светлините Дани Педроса успя да потегли най-добре и да оглави колоната, следван от Бен Спийс и Кейси Стонър, но само няколко завоя по-късно австралиецът си върна лидерството и до края на гонката не позволи на нито един от конкурентите си да застраши първото му място.

За да е двоен празникът в падока на “Репсол Хонда” Дани Педроса успя да финишира втори, а последното място на почетната стълбичка, след люта битка с Бен Спийс и Марко Симончели, заслужи настоящият световен шампион Хорхе Лоренцо.

Пореден разочароващ уикенд записа носителят на 7 титли в кралския клас Валентино Роси, който след вчерашното си 13-то място в квалификациите, днес успя да се добере само до 10-та позиция в крайното класиране.