Бившата финалистка от Ролан Гарос и поставена под номер 9 в основната схема Саманта Стоусър е победителка в най-продължителния сблъсък в историята на Откритото първенство на САЩ по тенис.

В среща от третия кръг на надпреварата австралийката и нейната опонентка Надя Петрова изиграха цели 38 гейма за крайното 7/6, 6/7, 7/5 в мач продължил цели 3 часа и 16 минути.

Досегашното върхово постижение по този показател бе двубоят между Сибиле Бамер и Марион Бартоли през 2008 година, продължил 3 часа и 5 минути.

В друг очакван мач от снощната програма чаровната Мария Кириленко не остави никакви шансове на нашумялата напоследък млада надежда на домакините Кристина Макхейл, отстранявайки я с 6/2, 6/3.

Така в спор за място на осминафиналите Кириленко ще се изправи именно срещу Саманта Стоусър, като това ще бъде шести сблъсък между двете, а балансът е 3:2 победи за австралийката.