5-кратният носител на трофея Роджър Федерер стартира с убедителна победа кампанията си в тазгодишното издание на Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк.

В последен мач от програмата на “Артър Аш Стейдиъм” швейцарецът без проблеми преодоля съпротивата на Сантяго Хиралдо (Кол) с 3:0 сета, в отделните части 6/4, 6/3, 6/2 и така записа 58-та си победа на кортовете на Флашинг Медоус.

Още от първата минута на двубоя Федерер заигра на високи обороти, набързо си осигури комфортна преднина от 5/1 гейма и въпреки моментната загуба на концентрация и лекия спад в играта си, затвори първата част в своя полза след 6/4.

Вторият сет също започна с тотално надмощие на Маестрото и преднина от 3/0, последваха два гейма за колумбиеца, за да се стигне от серия от нови три гейма в актива на Федерер, с която той поведе с 2:0.

В заключителната трета част швейцарецът се подсигури с преднина от два пробива, позволи на своя съперник да спечели подаването си едва при третия си опит, а след това просто спечели собствените си сервис геймовете си и без никакви затруднения стигна до крайния успех.

Така във втория кръг Роджър Федерер ще се изправи срещу представителя на Израел Дуди Села, който по-рано снощи сътвори впечатляващ обрат срещу Томас Белучи – 4/6, 2/6, 6/4, 6/3, 6/0.