Лидерката в световната ранглиста и водачка в схемата Каролине Возняцки спечели титлата от престижния международен тенис турнир от категорията “Премиер” в Ню Хейвън с общ награден фонд 618 000 долара.

На финала снощи датчанката се наложи с 2:0 сета над преминалата през ситото на квалификациите Петра Цетковска, в отделните части 6/4, 6/1 и така завоюва четвърти пореден трофей от надпреварата, след успехите си през 2008г., 2009г. и 2010 година.

Още в първите минути организаторите бяха принудени да прекъснат двубоя, заради проливен дъжд, а при неговото подновяване чехкинята успа да стигне до пробив и да поведе в резултата.

Возняцки обаче отговори светкавично и не само че заличи изоставането си, но в деветия гейм успя да петата си възможност за брейк, след което успешно сервира за крайното 6/4 в първия сет.

Това сякаш пречупи съпротивителните сили на Цетковска и във втората част тя не бе в състояние да се противопостави на именитата си съперничка, загуби и трите си подавания, а с това и мача след час и 21 минути игра.

Така след 17-та си поредна победа Каролине Возняцки успешно защити титлата си от Ню Хейвън и влиза с допълнителна доза самочувствие в започващия след броени часове US Open.