Пилотът на “Ямаха” Бен Спийс и лидерът в генералното класиране Кейси Стонър дадоха най-добрите времена в свободните тренировки преди неделния старт за Голямата награда на Индианаполис – 12-ти кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

В първата сесия новоизгряващата звезда на домакините успя да спре хронометрите на 1:43.260 мин., като успя да изпревари с повече от две десети представителя на “Репсол Хонда” Кейси Стонър.

Във втората тренировка обаче, която също се преведе при отлични атмосферни условия, австралиецът успя да вземе надмощие и даде най-доброто време, като този път той бе по-бърз с близо две десети от времето на Бен Спийс.

Трети остана победителят от миналогодишното издание на надпреварата Дани Педроса, а в челната шестица успяха да намерят място още Хорхе Лоренцо, Андреа Довициозо и Колин Едуардс.

Въпреки своите закани пилотите на “Дукати” Валентино Роси и Ники Хейдън отново разочароваха, като в първата сесия за деня “Доктора” бе шести, а във втората остана едва 11-ти.

Утре вечер предстои квалификацията за място, а в неделя вечер, българско време, е самият старт за Голямата награда на Индианаполис.