Световната номер 3 Вера Звонарьова продължава победния си ход в тазгодишното издание на престижния международен тенис турнир от категорията “Премиер” в Карлсбад (Калифорния) с общ награден фонд 721 000 долара.

В изключително интересен четвъртфинален сблъсък поставената под номер 1 в основната схема рускиня успя да отстрани с 2:1 сета германката Сабине Лисицки, в отделните части 6/3, 3/6, 6/4.

Още от първите минути на двубоя двете тенисистки предложиха ожесточена престрелка от основната линия, като Звонарьова определено се стремеше да натисне бекхенда на германката и тази тактика й донесе успех в първата част.

Във втория сет обаче Лисицки промени темпото на игра, започна да сервира изключително ефективно и след два безответни пробива успя да изравни резултата.

В заключителния трети сет рускинята отново наложи волята си и два часа и 14 минути игра стигна до крайната победа, която я изпрати на полуфиналите срещу бившата номер 1 в света Ана Иванович.

Другият полуфинал противопоставя Агниешка Радванска и Андреа Петкович, като полякинята сътвори впечатляващ обрат срещу Даниела Хантухова, губейки първия сет на нула, докато германката преодоля състезаващата се с “Уайлд кард” Слоан Стивънс.