Бившият номер 1 в световната ранглиста Томас Мустер отпадна още на старта на международния тенис турнир на землени кортове в Кицбюел (Авс) с общ награден фонд 450 000 евро.

В среща от първия кръг на надпреварата 43-годишният австриец, който участва с “Уайлд кард”, отстъпи пред Филип Колшрайбер с 0:2 сета, в отделните части 3/6, 0/6.

Легендарният австриец направи своето завръщане сред професионалистите през 2010 година, след 11-годишно отсъствие от световната сцена, като до момента балансът му е 1 победа и 17 загуби, като 15 от тях са в турнири от веригата “Чалънджър”.

Днешният двубой започна кошмарно за ветерана, който само след десетина минути игра вече изоставаше с 0/3, но последва известно съживяване в играта му, което му позволи да намали изоставането си до 3/4.

Все пак, за огромно съжаление на домакините, до сензация не се стигна и оттук до края на мача Колшрайбер записа серия от 8 поредни гейма, с която сложи точка на спора и на надеждите на бившия номер 1 за нещо запомнящо се в надпреварата.