Фернандо Вердаско се класира за полуфиналите на престижния международен тенис турнир на землени кортове в Хамбург с общ награден фонд 1 115 000 евро.

В последна среща от четвъртфиналната фаза на надпреварата, завършила преди броени минути, испанецът отстрани поставения под номер 2 в основната схема Юрген Мелцер след успех с 2:1 сета, в отделните части 6/3, 2/6, 6/4.

Вердаско започна силно срещата и успя да реализира единствената си възможност за пробив, оказал се достатъчен за спечелването на първия сет, но във втората част левичарят от Австрия взе инициативата и напълно заслужено успя да изравни резултата.

В заключителната трета част испанецът отново успя да наложи волята си и след два часа и девет минути игра стигна до крайната победа, която на полуфиналите ще го изправи срещу неговия сънародник - Николас Алмагро.

В другия полуфинал един срещу друг ще застанат Михаил Южни и Жил Симон, като руснакът успя да елиминира днес хърватина Марин Чилич, а Симон се справи с поставения под номер 1 в основната схема Гаел Монфис.