Водачите в схемата Гаел Монфис и Юрген Мелцер започна с победи участието си на престижния международен тенис турнир на землена настилка в Хамбург с общ награден фонд 1 115 000 евро.

В среща от втория кръг на надпреварата французинът отвя преминалия през ситото на квалификациите Алберт Рамос с 2:0 сета, в отделните части 6/4, 6/2 за малко повече от час игра.

Далеч по-трудна се оказа задачата пред левичаря от Австрия Юрген Мелцер, който води истинска битка с Даниел Химено-Травер преди да стигне до крайната победа с 6/3, 5/7, 6/1.

Така в опит да попадне на четвъртфиналите Мелцер ще се изправи срещу Фабио Фонини, докато съперникът на Монфис в тази фаза от турнира ще бъде Радек Щепанек.

Междувременно поредицата от разочароващи резултати за Николай Давиденко продължава, като преди минути руснакът допусна неприятна загуба от добре познатия ни представител на домакините Седрик-Марсел Стебе с 6/3, 7/6.