Поставените под номер 1 и 2 в основната схема Робин Сьодерлинг и Давид Ферер достигнаха до заключителния  двубой за титлата от тазгодишното издание на Откритото първенство на Швеция по тенис, което се провежда в Бостад и е с общ награден фонд 450 000 евро.

За огромна радост на домакините техният супер фаворит Робин Сьодрелинг е само на крачка от това да повтори успеха си от 2009 година, като днес буквално прегази световния номер 9 Томаш Бердих, давайки му един единствен гейм – 6/1, 6/0.

За 71 минути, прекарани на централния корт, “Гладиатора от Тибро” успя да осъществи 5 пробива, а от своя страна нито веднъж не загуби подаването си и напълно резонно стигна до крайния успех.

Не толкова категорично, но също убедително, своето място на финала си осигури и Давид Ферер, който в изцяло испански сблъсък успя да отстрани шампиона от миналата година Николас Алмагро с 6/1, 6/3.

Така шведът и нисичкия испанец ще се изправят един срещу друг за 14 път в официален мач от календара на АТР, като до момента балансът е 9:4 победи в полза на Сьодерлинг.