Лидерът в генералното класиране Кейси Стонър спечели квалификациите за място преди утрешната надпревара за Голямата награда на Германия – девети кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

На пистата “Захсенринг” днес австралиецът бе недостижим и с време от 1:21.681 мин. записа шестия си пол-позишън от началото на сезона.

Втори, на малко повече от две десети, остана неговият съотборник в “Репсол Хонда” – Дани Педроса, а последното място на първа стартова редица заслужи настоящият световен шампион – Хорхе Лоренцо.

В челната шестица успяха днес да влязат още: най-бързият от свободните тренировки – Марко Симончели, набиращият скорост последните няколко старта – Бен Спийс и третият представител на заводския тим на “Хонда” – Андреа Довициозо.

Перфектните условия днес на пистата в Германия обаче изобщо не помогнаха на 7-кратния световен шампион Валентино Роси, който продължи да изпитва сериозни затруднения с намирането на оптималните настройки и даде едва 16-то време, като единственият по-бавен от “Доктора” бе Силван Жинтули от екипа на “Прамак”.