Пилотът на “Хонда Гресини” Марко Симончели бе най-бърз и в двете свободни тренировки преди неделния старт за Голямата награда на Германия – девети кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

Първата сесия на пистата “Захсенринг” днес се проведе при сравнително ниски температури и почти мокро трасе, което бе основна причина да станем свидетели и на 5 инцидента (единият с Валентино Роси), останали без особени последици.

Симончели бе единственият който успя да слезе под 1.23 мин. за обиколка, като зад него останаха водачът в генералното класиране Кейси Стонър и настоящият световен шампион Хорхе Лоренцо.

Във втората сесия метеорологичните условия бяха значително по-добри, което позволи на състезателите да подобрят времената си, като отново Симончели бе най-бърз, с време от 1:22.225 мин., следван от Хорхе Лоренцо и възвръщащия оптималната си спортна форма Дани Педроса.

За съжаление на тифозите техният любимец Валентино Роси и днес показа посредствени резултати, като дори изостана от съотборника си в “Дукати” Ники Хейдън.

В първата свободна тренировка “Доктора” бе едва 14-ти, а във втората успя да се изкачи до 12-то място.