Марион Бартоли отстрани миналогодишната носителка на трофея Серена Уилямс от Откритото първенство на Великобритания по тенис – Уимбълдън.

В среща от четвъртия кръг на надпреварата, завършила преди броени минути, французойката записа престижна победа с 2:0 сета над бившата номер 1 в световната ранглиста Серена Уилямс, в отделните части 6/3, 7/6.

През целия двубой бе видно, че въпреки огромното си желание американката все още е далеч от оптималната си спортна форма, докато от другата страна на мрежата имаше една почти безгрешна Бартоли, която търпеливо чакаше своите шансове и не ги изпусна.

В първия сет французойката успя да реализира една от петте си възможности за пробив, който впоследствие се оказа решаващ за крайното 6/3.

Във втората част Бартоли отново успя да дръпне с пробив и дори получи възможността да сервира за мача, но в този момент американката демонстрира класа, върна пробива и докара нещата до тайбрек (като успя даже да отрази и два мачбола в единадесетия гейм).

В него обаче бившата финалистка успя да стигне до своето и след нови два пропуснати мачбола и 8:6 успя да стигне до ценната победа.

Междувременно, далеч по-убедително, своето място на четвъртфиналите си осигури и рускинята Мария Шарапова, която без пробелми отстрани Пън Шуей с 6/4, 6/2.