Видима-Раковски ще играе отново в "А" група от новия сезон, след като спечели баража срещу Спортист (Своге) след 120 минути игра и изпълнения на дузпи.

В редовното време двата отбора си мушнаха по един гол, но в продълженията не успяха да излъчат победител.

Така се стигна до изпълнение на наказателни удари, при които по-точни бяха севлиевци.

Футболистите на новия наставник Костадин Ангелов сгрешиха само веднъж при четирите си изпълнения. "Шоколадите" пък изтърваха три дузпи. В крайна сметка баражът завърши 4:3 за Видима.

Двубоят се игра на стадиона на Ботев във Враца, но като цяло бе скучен. Спортист поведе в 35 минута след гол с глава от статично положение на Петър Василев.

Видима изравни десет минути по-късно от дузпа, точен бе Христо Господинов.

Тимът от Своге игра продълженията с човек по-малко, след като 6 минути след началото на първото бранителят Стоян Тодоров получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.