Настоящият носител на трофея Рафаел Надал продължава победния си ход в тазгодишното издание на Откритото първенство на Великобритания по тенис – Уимбълдън.

В среща от третия кръг на надпреварата, която заради дъжда трябваше да се доиграе днес, “Ел Торо” срази представителя на Люксембург Жил Мюлер с 3:0 сета, в отделните части 7/6, 7/6, 6/0.

Както показва и самият резултат двубоят бе равностоен само в първите две части, в които Мюлер, благодарение на перфектния си сервис, не даде възможност за пробив на именития си съперник, но в тайбрека класата на Надал си каза думата и той успя да поведе с 2:0.

На старта на заключителния сет подаването на тенисиста от Люксембург най-накрая бе пробито, което окончателно сломи съпротивителните му сили и до края на мача Рафа не даде и гейм на своя съперник.

Така за място на четвъртфиналите Рафаел Надал ще се изправи срещу Хуан Мартин Дел Потро, който преди минути успя да запише чиста победа над Жил Симон – 7/6, 7/6, 7/5.