Спартак (Москва) постигна значима победа над градския си съперник Локомотив с 2:0 в голямото дерби от 14-ия кръг в руската Висша лига.

Двубоят между двата тима се игра на стадион "Локомотив" в руската столица пред близо 30 хиляди души.

Гостите от Спартак от своя страна демонстрираха по-добър футбол и успяха да стигнат до успеха в срещата, благодарение на попаденията на Ананидзе и Родригес, които паднаха в 44-ата и 45-ата минути.

Краснодар пък успя да надделее над градския си съперник Кубан с минималното 1:0 след попадение на Никола Дринчич в 67-ата минута.

Жоазиньо игра цял мач за Краснодар и бе оценен със 6,5 за представянето си, което е сред най-високите оценки за гостуващия тим.

Марсио Нуньо, който преди време носеше екипа на Черноморец (Бургас), пък остана цял мач на резервната скамейка и не влезе в игра.

Амбициозният Рубин (Казан), воден от Курбан Бердиев, от своя страна успя да постигне важна победа с 3:1 при гостуването си на Ростов.

Чавдар Янков бе извън групата на домакините и не игра. За гостите пък попаденията бяха дело на Лебеденко, Разянцев и Кисляк в 14-ата, 82-ата и 90-ата минути.

Попадението за домакините бе реализирано от Кириченко, който се разписа от дузпа в 50-ата минута.

Не можем да пропуснем и нулевото равенство между Амкар (Перм) и Анжи (Махачкала).

За домакините от Перм цял мач играха Захари Сираков и Георги Пеев.

Терек (Грозни) на Благо Георгиев пък успя да постигне домакинска победа с 2:0 над Криля Советов в първия мач след ерата "Рууд Гулит".

Попаденията за домакините бяха дело на Павленко и Асилидаров в 28-ата и 56-ата минути, като вторият гол падна от дузпа.

За домакините Благой Георгиев игра 79 минути и получи добра оценка за представянето си.

За гостите от Самара Райс Мболи пази на вратата цял мач, но новото попълнение на тима Виктор Генев бе извън групата.

ЦСКА (Москва) и Зенит (Санкт Петербург) постигнаха победи в мачовете си от 14-ия кръг.

Московчани се наложиха като гост над Спартак Налчик с 2:0, благодарение на попадения на Думбия и Игнашевич в 19-ата и 65-ата минути.

Зенит пък се справи с Волга със същия резултат след голове на Кержаков в 9-ата и 19-ата минути на срещата.

Динамо (Москва) също не сгреши и победи Том с 3:0 след голове на Семедов, Курани и Кокорин, които паднаха в 27-ата, 38-ата и 44-ата минути.