Марион Бартоли спечели титлата от престижния международен тенис турнир от категорията “Премиер” в Ийстбърн с общ награден фонд 618 000 долара.

В директния сблъсък за трофея, завършил преди броени минути, французойката надигра трудно Петра Квитова с 2:1 сета, в отделните части 6/1, 4/6, 7/5.

Началото на срещата изобщо не предвещаваше подобен драматичен развой, след като Бартоли натисна своята съперничка от първата минута и след два безответни пробива затвори първия сет с убедителното 6/1.

Тоталното превъзходство на французойката продължи и в първите геймове на втората част като тя поведе с ранен пробив за 3/1, но последва необясним спад в играта й, който умело бе използван и Квитова и след като чехкинята спечели 5 от следващите 6 гейма резултатът бе изравнен.

Така всичко трябваше да се реши в заключителния трети сет, в който Бартоли отново стигна до ранен брейк, Квитова изравни за 3/3, но нов пробив в ключовия единадесети гейм се оказа решаващ да крайната победа на бившата финалистка от Уимлъдън.