Поставеният под номер 4 в основната схема Анди Мъри започна с очаквана победа участието си в тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция по тенис – Ролан Гарос.

В среща от първия кръг на надпреварата британецът срази с 3:0 сета преминалия през ситото на квалификациите представител на домакините Ерик Продон, в отделните части 6/4, 6/1, 6/3.

Като изключим сравнителното мудното начало и загубата на концентрация в първите няколко гейма на третия сет, Анди Мъри нямаше кой знае какви притеснения днес и напълно резонно си осигури място в следващата фаза от надпреварата, където ще срещне друг квалификант – Симоне Болели.

Междувременно за втория кръг се класира и приятната изненада през този сезон при мъжете – Александър Дългополов, който с лекота преодоля Райнер Шутлер с 3:0 сет и вече очаква победителя от сблъсъка между Райън Суитинг и Андреас Мюрер.

На двата полюса бяха емоциите на домакините в досега завършилите мачове при дамите - състезаващата се с "Уайлд кард" Каролине Гарсия отстрани Зузана Ондрашкова, докато Вържини Разано бе надиграна от австралийката Ярмила Гайдишова.