Австралиецът Кейси Стонър спечели квалификациите за място преди утрешната надпревара за Голямата награда на Франция – четвърти кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

Пилотът на “Репсол Хонда” успя да завърти най-бързата си обиколка за 1:33.153 мин., като изпревари само с 59 стотни представителя на “Хонда Грисини” – Марко Симончели.

Трети и четвърти завършиха Андреа Довициозо и Дани Педроса, което затвърди факта, че през уикенда “Хонда” доминират и имат отлични шансове за победата утре.

Едва с пето време, с пасив от повече от половин секунда, остана настоящият световен шампион Хорхе Лоренцо, а челната шестица се затваря от младото попълнение на “Ямаха Тех 3” – Кал Кръчлоу.

7-кратният носител на титлата в кралския клас – Валентино Роси продължава да страда от липсата на скорост в неговото “Дукати”, което му позволи да заеме едва деветото място днес, а съотборникът му Ники Хейдън е десети.