Световният номер 2 Новак Джокович записа 33-та си поредна победа от началото на годината, стартирайки успешно кампанията си в тазгодишното издание на супер турнира от сериите “Мастърс 1000” в Рим с общ награден фонд 2 227 500 евро.

В среща от втория кръг на надпреварата сърбинът, който е поставен под номер 2 в основната схема, прегази преминалия през ситото на квалификациите Лукаш Кубот (Пол) с 6/0, 6/3 само за 67 минути игра.

Джокович започна с убийствена серия от девет последователно спечелени гейма, след което прояви известна доза аристократичност, позволила на поляка да избегне доста по-конфузен резултат.

Така в спор за място на четвъртфиналите Ноле ще срещне победителя от сблъсъка между Станислас Вавринка и Филипо Воландри, които играят в момента.

В другия двубой от втория кръг, който е приключил до момента, аржентинецът Хуан Игнасио Чела срази с 2:0 сета французина Жил Симон, в отделните части 6/4, 6/2.