Бившият номер 1 в световния тенис Анди Родик разочарова своите привърженици, след като преди минути отпадна още на старта на супер турнира от сериите “Мастърс 1000” в Мадрид с общ награден фонд 3 706 000 евро.

В среща от първия кръг на надпреварата американецът бе надигран от 160-ия в световната ранглиста Флавио Чипола (Ит) с 2:1 сета, в отделните части 6/4, 6/7, 6/3.

Още от началото на срещата Родик даде индикации, че е далеч от оптималната си спортна форма и след като загуби подаването си отстъпи първата част с 4/6.

Във втория сет американецът на свой ред стигна до ранен брейк и си осигури комфортен аванс, но Чипола успя да изравни резултата и да докара нещата до тайбрек, където дори имаше възможността да затвори мача, но Родик отрази мачбола, а в последствие дори възстанови статуквото, измъквайки втория сет след 9:7.

Въпреки че си бе осигурил известно психологическо предимство Родик продължи с колебливите си изяви и не само че предостави инициативата на своя опонент, но и в крайна сметка бе принуден да преглътне поражението след изтощителна тричасова битка.