Първа загуба при Ралф Рангник допусна Шалке. Дни преди полуфинала в Шампионската лига тимът падна с 0:1 на своя стадион от Кайзерслуатерн.

За Шалке, които са в средата на класирането и нямат вече цели в първенството, този мач бе прелюдия към големия сблъсък с Манчестър Юнайтед. Но още в 3-ата минута можеха да получат гол, Хофер обаче не уцели празната врата.

И в следващите минути опасностите пред двете врати не липсваха, но топката не влизаше в мрежата. Домакините бяха близо до гола най-вече при положението на Дракслер.

В 42-ата минута гостите все пак имаха успех когато с хубав удар Лакич бе точен – 0:1.

Второто полувреме не беше така наситено с голови положения. Домакините опитваха да направят нещо, но акциите им се разбиваха в добре организираната средна линия и отбрана на Кайзерслаутерн.

По този начин Шалке загуби, но остана да чака нова силна изява в Шампионската лига.