Михаел Йонинг много иска да остане треньор на Хамбургер и след лятото, но това едва ли ще стане. Днес отборът завърши 0:0 у дома срещу Хановер и вече е на пет точки от място, което дава право на евроучастие.

Статистиката бе добра за гостите  - само една загуба в последните седем мача в Хамбург. Днес тази линия продължи.

Домакините  пък гонят Лига Европа, но имат едва една победа в изминалите седем кръга. Двете поредни домакинства донесоха само две точки.

Хановер можеше да открие в 8-ата минута, но ударът на оставения сам Я Конан с глава мина на сантиметри над гредата. Минути по-късно Абделауе заобиколи вратаря на Хамбургер Рост, но не успя да насочи топката в празната врата.

Слде това домакините играха по-активно и имаха инициативата, но така и не застрашиха вратата на Хановер до почивката.

И през втората част ситуацията бе същата – Хамбургер владееше топката, Хановер създаваше положенията. Я Конан имаше шанса на два пъти да отбележи, но пропусна.

Хановер събра 52 точки  и остава на третото място. Байерн има 50 и при победа утре над Байер Леверкузен може да заеме заветната позиция, която праща в квалификациите на Шампионската лига.