Лидерката в световната ранглиста и водачка в схемата Каролине Возняцки приключи участието си на супер турнира “Сони Ериксон Оупън” в Маями с общ награден фонд 4 500 000 долара.

В среща от осминафиналната фаза на надпреварата, завършила преди броени минути, датчанката бе победа с 2:1 сета от състезаващата се за Германия Андреа Петкович, в отделните части 7/5, 3/6, 6/3.

През целия двубой направи впечатление изключително пасивната игра на Возняцки, която така и не се реши да поеме инициативата в отделните моменти от срещата, задоволяваше се само с играта си в защита, която за разлика от предишните й мачове не бе на необходимото ниво.

Така напълно заслужено, след близо два часа и половина игра, Андреа Петкович записа една от най-значимите си победи до момента, която й осигури място на четвъртфиналите, където пък ще очаква победителката от сблъсъка между Йелена Янкович и Анабел Медина Гаригес.

Малко по-рано днес Мария Шарапова също си гарантира мястото във финалната осмица, надигравайки категорично Саманта Стоусър с 2:0 сета, в отделните части – 6/4, 6/1.