Представителката на Словакия Анастасия Кузмина спечели преследването на 10 км от последния девети кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в норвежкия зимен център Холменколен.

Олимпийската шампионка в спринта на три пъти влиза в наказателния рунд, но при последната си четвърта стрелба бе безпогрешна и с общо време от 33:42.5 мин. завоюва първата си победа за сезона.

Втора, с 5 пропуска в стрелбата, но с феноменална последна обиколка, финишира състезателката от Беларус Даря Домрачова, а трета се нареди германката Андреа Хенкел.

Трябва да отбележим обаче, че най-успешната биатлонистка Магдалена Нойнер бе повалена от коварна настинка и треньорите от германския щаб прецениха, че не бива да рискуват със стартиране в днешното състезание.

В нейно отсъствие Кайса Макарайнен записа поредния си престижен резултат, заемайки четвъртата позиция в преследването, с което на практика остана недостижима на върха в генералното класиране и така един старт преди края на шампионата си осигури Големия кристален глобус.