След само пет мача Волфсбург ще освободи треньора Пиер Литбарски. Това се очаква да бъде оповестено официално днес.

През уикенда Волфсбург загуби на своя стадион с 1:2 от Нюрнберг с гол в последната минута. Четвърта загуба в петте срещи под ръководството на световния шампион от 1990 г.

Литбарски замени по-рано през сезона англичанина Стив Макларън, който положи основите на провала на отбора.

В момента Волфсбург заема предпоследното място в Бундеслигата и изпадането е повече от реална опасност.

Жестокото изменение на наказателния кодекс в клуба, което бе наложено от Литбарски с цел подобряване на дисциплината, не свърши работа. Той тренира тима само 36 дни.

Очаква се ветеранът в треньорската професия Ханс Майер да стане треньор. Той има богата практика в спасяване на закъсали отбори, но и солена зена - 1 милиона евро до края на сезона.

Майер би бил петия треньор на Волфсбург за 14 месеца. През лятото на 2009 година Феликс Магат напусна клуба след като го направи сензационно шампион.