С гол малко преди края на мача Байер поледи с 1:0 при гостуването на Майнц. С това разликата от водача Борусия Дортмунд бе скъсена на 9 точки. До края на сезона остават осем кръга.

След нещастната загуба от Виляреал в Лига Европа, треньорът Хайнкес пусна в игра Михаел Балак, който бе извън групата в последните две срещи. Сами Хюпия се завърна в отбраната.

Първата част не предложи особени емоции. След бурни начални минути играта потъна в посредственост и не оправда очакванията за голямо дерби. Малко преди паузата Байер можеше да поведе, но ударът на Бендер с глава бе избит от вратаря.

След почивката Шюрле опитваше да тормози варатаря на гостите Адлер. В 65-ата минута Кислинг се откъсна сам срещу Веткло, но вместо да вкара би нескопосано във вратаря.

Точно когато Майнц получи импулс в играта си и натисна леко противника, Байер вкара гола. В 82-ата минута Ренато Аугусто открадна топката от невнимаващия в ситуацията Свенсон и с далечен удар донесе победата – 0:1.

След загубата Майнц не можа да си върне четвъртото място, което вчера зае Байерн.