Носителката на световната купа Магдалена Нойнер завоюва поредното си отличие, след като днес триумфира в масовия старт на 12.5 км от програмата на шампионата на планетата по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск.

С победата си днес симпатичната германка стана втората в историята на биатлона най-успешна състезателка, като въпреки 4-те си наказателни обиколки финишира с най-доброто време от 36:48.5 мин.

Сребърният медал заслужи биатлонистката от Беларус Даря Домрачова, а с бронзовото отличие се окичи непримиримата норвежка Тора Бергер.

Лидерката в генералното класиране Кайса Макарайнен остана извън призовата тройка, а в надпреварата днес нямаше българско участие.

Утре програмата при дамите се закрива със щафетата 4 х 6 км, а в състава на българския квартет са Нина Кленовска, Емилия Йорданова, Ния Димитрова и Десислава Стоянова.