Квартетът на Норвегия спечели златния медал в надпреварата 4 х 7.5 км от програмата на световното първенство по биатлон, което се провежда в руския зимен център Ханти-Мансийск.

Оле Ейнар Бьорндален, Александър Ос, Емил Хегле Свендсен и Тарей Бьо използваха 10 допълнителни патрона и завъртяха две наказателни обиколки, но това не им попречи да стъпят на най-високото стъпало на почетната стълбичка с общо време от 1:16:13.9 ч.

Втори, благодарение най-вече на перфектната си стрелба, остана тимът на домакините, който изостана от викингите с 13.4 секунди, а бронзовите отличия заслужиха украинците, в чийто редици блестяха Серхи Семьонов и Сергей Седнев.

Отборът на България в състав Мишо Клетчеров, Мартин Богданов, Владо Илиев и Краси Анев зае 16-та позиция, като трябва да отбележим, че освен не до там сполучливия ни първи пост, станалите трима наши биатлонисти и особено Краси Анев бяха на висота.

Утре програмата на шампионата продължава с масовия старт на 12.5 км при дамите, като там борбата между Нойнер, Хенкел, Екхолм, Макарайнен и Бергер се очертава да бъде изключително жестока.