Волейболните ни национали допуснаха седмо поредно поражение в Световната лига, като този път загубихме от САЩ с 1:3 гейма (25:20, 22:25, 16:25, 16:25).

В този мач нашите момчета бяха гости, а срещата бе от 5-ия кръг на Група "В" на турнира. Мачът се игра тази нощ пред около 2500 души в зала "Сиърс Сентър" в Хофман Естейтс.

Нашите момчета отново ще срещнат американците, като втората среща ще се играе от 3:00 часа през нощта утре.

Българският отбор бе без Цветан Соколов, който е контузен, а на неговото място игра Венелин Кадънков.

"Лъвовете" играха силно в първия гейм и успяха да го спечелят, след като в момент от гейма имаха аванс от 6 точки пред противника и в крайна сметка успяха да се възползват от него и да го задържат.

Вторият гейм бе доста оспорван, но при 22:23 в полза на американците Кадънков сбърка при началния удар и геймовете бяха изравнени, а в третия и четвъртия американците безпроблемно ни разнищиха.

САЩ е на първо място в групата със седем победи от седем срещи. България е на последно с обратен актив – 7 загуби от 7 мача.